Zadzwoń do nas: (42) 29 10 720
Wersje językowe:

DOŚWIADCZENI LEKARZE

Profesjonalne zabiegi

DOŚWIADCZENI LEKARZE

Profesjonalne zabiegi

DOŚWIADCZENI LEKARZE

Profesjonalne zabiegi

O KLINICE
Kim jesteśmy?

– Kilkaset wszczepionych implantów rocznie, 99% skuteczności, brak powikłań;
– Najlepsi specjaliści w dziedzinie implantologii Prof. dr hab. n. med. Piotr Arkuszewski Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz dr n. med. Aneta Neskoromna – Jędrzejczak, specjalista II stopnia z zakresu chirurgii szczękowej;
– Doświadczony klinicznie personel;

Zakres usług

Zobacz czym zajmuje się nasza firma.

1 2 3 4 5 6 78

profesjonaliści zaufali profesjonalistom

Na profesjonalizm Proventusa postawili również ci, którzy sami z profesjonalizmu słyną. Naszymi pacjentami są:

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy sponsorem jednej z najlepszych drużyn rugby w Polsce.

Budowlani Rugby SA

http://www.rugbylodz.pl/

Były tenisista, obecny trener tenisa, koordynator kazachskiej federacji tenisowej.

Tomasz Iwański

https://www.facebook.com/tomasz.iwanski.10

Solista Teatru Wielkiego w Łodzi

Andrzej Kostrzewski

http://www.operalodz.com/Solisci,36

Polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna.

Tatiana Okupnik

https://www.facebook.com/tatianaokupnikofficial

Lekarze

Nasi specjaliści.

Certyfikaty

Nasze certyfikaty.

informacje dla pacjentów

Informacje ważne i ciekawe.

Dlaczego potrzebny Ci implant?

Usunięcie choćby jednego zęba to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Dlatego lukę w uzębieniu trzeba jak najszybciej wypełnić.

Utrata zębów pociąga za sobą poważne konsekwencje dla urody, ale co ważniejsze – dla zdrowia (badania naukowe dowodzą, że pacjenci źle oprotezowani i bezzębni żyją krócej!).

Implant można wszczepić od razu po ekstrakcji albo 1-4 miesiące po niej. Nie warto tego odwlekać, gdyż po usunięciu zęba zanika kość, w której był osadzony, a to utrudnia implantację i wydłuża leczenie (konieczna jest rekonstrukcja kości).

Wszczepienie implantu jest obecnie najlepszą metodą odbudowy brakującego zęba. Sztuczny ząb zachowuje się tak samo jak naturalny, a dzięki bezpośredniemu przenoszeniu obciążeń na kości szczęk implanty zapobiegają zanikowi kości. Zaletą implantów jest też ich trwałość – mogą służyć nawet przez kilkadziesiąt lat.

Jak postępować po ekstrakcji zęba?
  • Przez 2 godziny nie wolno jeść ani pić.
  • Aby złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk, można przykładać do policzka zimne okłady.
  • Przez dobę nie wolno przepłukiwać jamy ustnej ani czyścić zębów w pobliżu miejsca po ekstrakcji, gdyż skrzep znajdujący się w zębodole jest jedynym opatrunkiem rany. Jeśli zostanie on wypłukany, może rozwinąć się tzw. suchy zębodół – miejscowy stan zapalny kości spowodowany niewłaściwym gojeniem się rany poekstrakcyjnej. Objawia się on silnym bólem, gorączką i ogólnym osłabieniem. Dolegliwości pojawiają się 2-3 dni po zabiegu.
  • Przez 2 dni należy unikać gorących dań i napojów, zastępując je chłodnymi. Nie wolno gryźć po wrażliwej stronie. Należy też powstrzymać się od palenia papierosów i picia alkoholu. Trzeba ograniczyć wysiłek fizyczny.
  • W razie konieczności można zażywać dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, z wyjątkiem aspiryny (rozrzedza krew).
  • Jeśli po 2-3 dniach wystąpi silny ból lub gorączka, należy pilnie zgłosić się do stomatologa.
Co to jest biopsja mammotomiczna?

Co to za zabieg i po co się go robi?
Biopsja w wybranych przypadkach może skutecznie zastąpić leczenie chirurgiczne. Biopsja jest zabiegiem bezpiecznym i dobrze tolerowanym przez pacjentki. W momencie rozpoznania zmiany w piersi, czy to wyczuwalnej w postaci guza (zgrubienia, ogniskowego stwardnienia), czy to niewyczuwalnej, a wykrytej w wykonanych badaniach obrazowych, stajemy przed podjęciem decyzji: co dalej?

Niektóre zmiany nie wymagają żadnego postępowania oprócz okresowej obserwacji, jak na przykład większość torbieli, ale dużo stwierdzanych nieprawidłowości w budowie piersi wymaga leczenia. Leczenie to w olbrzymiej większości przypadków polega na usunięciu zmian – guzów, obszarów o nieprawidłowej budowie, ognisk mikrozwapnień itp.

Przed wdrożeniem leczenia, które z reguły jest leczeniem inwazyjnym i polega na usunięciu zmiany, dążymy najczęściej do postawienia rozpoznania. Niekiedy rozpoznanie można z dużym prawdopodobieństwem postawić na podstawie wykonanych badań obrazowych piersi – mammografii lub ultrasonografii, rzadziej rezonansu magnetycznego. Bywa jednak często tak, że do rozpoznania potrzebne jest badanie mikroskopowe komórek lub tkanki piersi, zwłaszcza, jeśli dochodzi do niezgodności w badaniu klinicznym piersi wykonanym przez lekarza, a wynikami badań obrazowych lub istnieją wątpliwości, czy obserwowana zmiana ma charakter łagodny, czy złośliwy. Wtedy uciekamy się do pomocy biopsji, czyli pobrania fragmentu interesującej nas zmiany w piersi.

Jest to dość nowoczesna metoda biopsji piersi, która łączy w sobie większość zalet wymienionych wyżej metod inwazyjnej diagnostyki zmian w piersi.
Po raz pierwszy wykonano biopsję mammotomiczną 5 sierpnia 1995 roku w Denver w USA, w Polsce w 1999roku. Od tego czasu, na świecie wykonano około 3,4 mln biopsji . W Polsce wykonuje się około 15,5 tys. biopsji rocznie.

Biopsja mammotomiczna może być użyta do pobierania tkanek z różnych zmian w piersi. Wskazania do wykonania tego zabiegu są dość szerokie, dzielimy je na diagnostyczne i terapeutyczne. Wśród zmian diagnostycznych można wyróżnić zmiany podejrzane średnicy poniżej 5 mm, zmiany podejrzane w badaniu mikroskopowym po klasycznej biopsji gruboigłowej i cienkoigłowej, wyrośla wewnątrz przewodów wyprowadzających oraz wewnątrz torbieli, podejrzane zaburzenia architektury piersi, wewnątrzpiersiowe blizny po wcześniejszych zabiegach z towarzyszącymi zaburzeniami architektury, które budzą podejrzenie rozrostu nowotworowego oraz mikrozwapnienia. Wśród zmian terapeutycznych wyróżniamy zmiany łagodne – gruczolakowłókniaki, brodawczaki, odpryskowiaki, guzki dysplastyczne.

Jak wygląda zabieg?

Igły używane do biopsji mammotomicznej mają 5mm średnicy, są jednorazowe i niszczone po użyciu, co zwiększa bezpieczeństwo pacjentki. Zabieg wykonuje się w ułożeniu na plecach (pod kontrolą USG) lub w ułożeniu na brzuchu, na specjalnym stole (pod kontrolą mammografii). Najpierw następuje lokalizacja zmiany, następnie znieczula się skórę w miejscu, którym wprowadzona będzie igła mammotomiczna. Wykonuje się niewielkie, 4 milimetrowe nacięcie skóry i długą igłą wstrzykuje środek znieczulający w okolicę zmiany w piersi, aby sam zabieg nie był bolesny.

Następnie wprowadza się igłę mammotomiczną dokładnie w okolicę zmiany, którą chcemy poddać biopsji i uruchamia urządzenie. Igła biopsyjna posiada komorę, do której zasysana jest część zmiany.
Używając mammotomu można usunąć zmiany do 2 cm średnicy. I taki jest także standard onkologiczny.

Dzięki znieczuleniu, przebieg zabiegu jest bezbolesny. Gdyby jednak wystąpił ból, zabieg można zatrzymać i poprzez igłę biopsyjną, bez konieczności jej wyjmowania, wstrzyknąć dodatkowa porcję znieczulenia bezpośrednio w miejsce wykonywania biopsji.

Pod koniec zabiegu, o ile to konieczne, można pozostawić specjalny tytanowy klips dokładnie w miejscu biopsji, w celu łatwej lokalizacji tego miejsca w późniejszych kontrolnych badaniach.
Po zakończeniu zabiegu usuwa się igłę i stosuje kilkuminutowy ucisk piersi, a następnie zakłada opatrunek uciskowy na 24 godziny, żeby zmniejszyć możliwość wystąpienia krwiaka. Kilkumilimetrowa rana skóry nie wymaga na ogół zaopatrywania i goi się bez pozostawienia większego śladu.Zalety biopsji.
Zabieg jest krótkotrwały, w zależności od wielkości zmiany, jej umiejscowienia i ilości pobranych wycinków, trwa od 10 do 20 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może opuścić szpital. Sam zabieg nie wymaga też, w większości przypadków, żadnego dodatkowego przygotowania. Wyjątkiem są osoby, które z różnych powodów przyjmują doustne środki przeciwkrzepliwe; powinny one zmienić sposób leczenia zamieniając w odpowiednim czasie leczenie doustnymi antykoagulantami na leczenie heparynami drobnocząsteczkowymi. Nie ma konieczności rutynowego oznaczania parametrów krzepnięcia przed zabiegiem u wszystkich chorych, dokładnie zebrany wywiad na ogół pozwala zidentyfikować osoby, które mogą mieć zaburzenia krzepnięcia krwi.Biopsja mammotomiczna ma wiele zalet. Przede wszystkim daje możliwość pobrania materiału do badania histopatologicznego dokładnie z tej zmiany, która ma być poddana badaniu. Zapewnia to ciągła obserwacja przebiegu biopsji w USG czy mammografii przez wykonującego zabieg lekarza. W związku z tym skuteczność diagnostyczna biopsji jest niemal stuprocentowa.W przypadku małych zmian łagodnych, odosobnionych, zmian wewnątrzprzewodowych, a przede wszystkim w przypadku zmian niewyczuwalnych w badaniu palpacyjnym stanowi dobrą i tanią metodę zastępującą biopsję chirurgiczną. Nie wymaga specjalnych przygotowań, nie wymaga pobytu w szpitalu, uruchamiania sali operacyjnej z całym zespołem, czy wykonywania znieczulenia ogólnego. W wielu wypadkach już następnego dnia pacjentka może wrócić do pracy, a po kilku dniach uprawiać ćwiczenia fizyczne, czy chodzić na pływalnię.
Biopsja mammotomiczna jest metodą droższą od biopsji cienkoigłowej czy klasycznej gruboigłowej, to oczywiste. Jednakże, przy zastosowaniu rozważnej kwalifikacji, w wielu przypadkach okazuje się być metodą z wyboru w diagnostyce i leczeniu chorób piersi.Obniżenie kosztów
Porównanie kosztów poszczególnych metod diagnostyki inwazyjnej chorób piersi, przeprowadzone w 2001 roku, na podstawie przeglądu artykułów na ten temat, wykazało, że biopsja mammotomiczna (pod kontrolą mammografii) pozwoliła na uniknięcie operacji w 76% przypadków, zmniejszając koszty diagnostyki o 20%.
Porównanie kosztów biopsji igłowych (cienkoigłowej, gruboigłowej i mammotomicznej) z biopsją chirurgiczną przeprowadzone w 2005 roku wykazało, że biopsje igłowe pozwalają uniknąć konieczności operacji w 97% przypadków, przynosząc zmniejszenie kosztów diagnostyki rzędu 74%.Oczywiście, jak każdy zabieg, biopsja mammotomiczna nie jest wolna od powikłań. Na szczęście, nie występują one często i na ogół nie przedstawiają większego problemu klinicznego. Podstawowym powikłaniem jest powstanie krwiaka w miejscu biopsji. Zapobiega się temu przede wszystkim stosując ucisk po zabiegu, ale też starając się przed zabiegiem sprawdzić unaczynienie miejsca biopsji metodą Dopplera, żeby odpowiednio poprowadzić wkłucie igły i nie uszkodzić większych naczyń krwionośnych podczas zabiegu. Także, o czym była już mowa, należy starać się wykryć potencjalne zaburzenia krzepnięcia u pacjentek w czasie kwalifikacji do biopsji.
Innym powikłaniem, jest możliwość infekcji w miejscu biopsji, szczególnie jeśli doszło do rozwoju krwiaka. Rzadziej mogą zdarzyć się reakcje uczuleniowe na środki znieczulenia miejscowego czy reakcje krążeniowe typu omdlenia. W literaturze opisywane są przypadki uszkodzenia opłucnej podczas wprowadzania igły biopsyjnej, jest to jednak wyjątkowa rzadkość.
Co to jest USG?

Ultrasonografia (USG) jest diagnostyczną metodą obrazowania, która przy użyciu ultradźwięków pozwala uzyskać obraz przekroju badanego narządu. Sposób ten pozwala na ocenę kształtu, wielkości i położenia narządu. Z oceny echostruktury badanego narządu można również wysunąć niektóre wnioski diagnostyczne dotyczące charakteru zmiany – zapalnej, zanikowej, zwyrodnieniowej czy nowotworowej, a w tej ostatniej – sugerować czy jest to proces łagodny czy złośliwy.

Badanie ultrasonograficzne wykorzystuje ultradźwięki, emitowane przez sondę przyłożoną do skóry nasmarowanej specjalnym żelem. Ultradźwięki odbijają się od tkanek o różnej gęstości i przetwarzane są do postaci obrazu podobnego do zdjęcia rentgenowskiego.

Nasza pracownia wyposażona jest w nowoczesny specjalistyczny sprzęt ultrasonograficzny firmy ALOKA Prosound 6 przeznaczony do badań, na każdym pacjencie. Użycie takiego sprzętu pozwala uzyskać doskonałą jakość obrazu, a badania wykonywane są przez doświadczonych specjalistów radiodiagnostyki.

Co należy zrobić, kiedy potrzebujesz implantu?
  1. Umów się na wizytę u swojego dentysty: zrób panoramiczne zdjęcie rentgenowskie i/lub CT, co pozwoli dobrać i zaplanować Twój osobisty program leczenia.
  2. Wszczepienie implantu.
  3. Czas gojenia wynosi 3-6 miesięcy.
  4. Odsłonięcie implantu i odbudowa korony zęba.

W niektórych przypadkach ząb może być odbudowany bezpośrednio po wszczepieniu implantu. Zabieg ten nazywa się implantacją z bezpośrednum obciążeniem.

Kiedy warto pomyśleć o wszczepieniu implantu?
  • 1. Jeśli brakuje Ci jednego zęba.
  • 2. Jeśli brakuje Ci kilku zębów.
  • 3. Jeśli nie masz swoich zębów.

 

1. Jeśli brakuje Ci jednego zęba.
Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
zeby r2 c2
Odbudowa z implantem

zeby r4 c2
Odbudowa przy pomocy mostu.

2. Jeśli brakuje Ci kilku zębów.

Dzięki implantom nie ma potrzeby używania protez dentystycznych, które mogą urażać dziąsła, powodować redukcję kości i pozwalają jedynie na 40% wykorzystać naturalną zdolność przeżuwania.

zeby r2 c6
Odbudowa przy pomocy kilku implantów.

zeby r4 c5
Odbudowa przy pomocy protezy dentystycznej.

3. Jeśli nie masz swoich zębów.

Implanty pomogą w stabilnym przymocowaniu protezy dentystycznej. Jak powszechnie wiadomo protezy dentystyczne nie są najlepszym substytutem naturalnych zębów. Protezy mogą się chwiać, powodując przy tym podrażnienie dziąseł, redukcję kości, mniejszą wydajność przeżuwania i ogólny dyskomfort.
Wszczepienie 2-4 implantów może z łatwością usunąć te problemy oraz sprawić, że pacjent będzie się uśmiechał z większą pewnością.
zeby r4 c9
Stabilnie zamocowana proteza na implantach.
Kilka implantów z koronami, daje uczucie, jak przy naturalnych zębach.

zeby r2 c9
Pełna odbudowa uzębienia na implantach.

Wyciąg z cennika

STOMATOLOGIA

LPZABIEGCENA
1Wypełnienie kompozytoweA. Małe 150 PLN
C. Duże 300 PLN

PROTETYKA
Na pierwszej wizycie pobieramy zaliczkę w wysokości 50% kosztów leczenia !

LPZABIEGCENA
1Licówka porcelanowa1250 PLN
2Korona porcelanowa na metalu800 PLN
3Korona porcelanowa na tytanie800 PLN
4Korona pełnoceramiczna Finesse All-ceramic1600 PLN

CHIRURGIA SZCZĘKOWO-TWARZOWA
LPZABIEGCENA
1Usunięcie chirurgiczne zęba300/400 PLN
2Operacja usunięcia torbieli300/600 PLN
3Opatrunek chirurgiczny20 PLN
4Podniesienie dna zatoki1500-1800+ PLN k.mat
5Usunięcie zęba całkowicie zatrzymanego 400/800 PLN

IMPLANTOLOGIA
LPZABIEGCENA
1Wszczepienie implantu
Na pierwszej wizycie pobieramy zaliczkę w wysokości 50% kosztów leczenia !
1500/2000 (AlphaBio/Dentsply) + odbudowa - odpowiednio 1500/2000
2Założenie śruby gojącej (AlphaBio/Dentsply)300/500
3Założenie łącznika protetycznego tytanowy300/1000
4Założenie łącznika protetycznego cyrkonowego1500/1500
Czym są implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne są jak wykonane z tytanu „kotwice”, które doskonale integrują się z ludzką kością.
Po wszczepieniu w kość szczęki działają jak korzenie zębowe i stanowią stabilne oparcie dla jednej lub wielu koron.

Foto: AlphaBioTec

Czy mając implanty można gryźć jak przy naturalnych zębach?

Oczywiście! Mozliwości gryzienia i przeżuwania mogą nawet wzrosnąć gdy zastąpimy chore zęby implantami.

Czy zabieg wszczepienia implantu jest bolesny?

Choć każdy pacjent reaguje inaczej, większość może doświadczyć nieznacznego dyskomfortu, może pojawić się lekka opuchlizna, która znika po jednym, dwóch dniach.

Jaki jest współczynnik powodzenia leczenia implantologicznego?

Współczynnik powodzenia integracji implantu z kością waha się pomiędzy 90%-95% w ciągu pierwszych pięciu lat. AlphaBioTec szczyci się powodzeniem na poziomie 98,3%, a przy natychmiastowym obciążeniu 99%

Jak wytrzymały jest implant?

Badania kliniczne pokazują, że wytrzymałość implantów i koron na nich obsadzonych wynosi 25 lat. Aby utrzymać zdrowe implanty, należy postępować z nimi tak, jak w przypadku dbania o zdrowie zębó naturalnych. Najważniejsze jest utrzymywanie higieny jamy ustnej i regularne kontrolne wizyty u dentysty.

Aktualności i promocje

Zobacz nasze najnowsze aktualności.

KONKURS

Wygraj voucher do wykorzystania w naszej klinice. Opublikuj na naszym profilu na Facebooku zdjęcie ukazujące waszą miłość w komentarzu pod postem https://www.facebook.com/zdrowieproventus/photos/a.419635448072137.82551.155341907834827/955915654444111/?type=3 . Autorzy...

Nasi partnerzy

Firmy, które z nami współpracują.

Kontakt

Skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI






PARKING

 

Uwaga: Posiadamy własny parking strzeżony – wjazd od ulicy Wólczańskiej 34.

KONTAKT

 

al. Kościuszki 17 Łódź 90-418
recepcja@zdrowieproventus.pl
42 29 10 720
42 29 10 721-22
42 29 10 723

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress